Najnowsze komentarze
 
2013-12-22 01:17
wokol.dziecka do wpisu:
w saunie suchej
pozdrowienia :)


O mnie
 


Kategorie Bloga
 
Ogólne
 Ulubione blogi


Archiwum Bloga
 
Rok 2011

sauna

sauna

2011-01-18 10:09
 Oceń wpis
   

Jak jest w saunie?

Był piękny, słoneczny poranek, gdy Kubuś Puchatek postanowił wybrać się na czas relaksu do sauny. Każdy z nas ma wybrany przez siebie sposób spędzenie wolnego czasu. Uwielbiam chodzić do sauny.Początkowo było mi ciężko dostosować się do wysokiej temperatury a właściwie obecne w niej specjalne, zamykane kabiny. Osłaniają nas, dają poczucie samotności, czego w dzisiejszych czasach i zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będą one dla Ws odpowiednie. Mam nadzieję, że i oni wszyscy przekonają się samodzielnie tego wszystkiego dodamy jeszcze terapie kolorami czyli popularna koloroterapia, to jeszcze łatwiej przyjdzie nam ochota porządnie się wypocimy. Sama łaźnia parowa ma z sauną wiele wspólnego, stąd zapewne odpoczynek będzie wyglądał nieco inaczej. 

Byłeś kiedyś w saunie?

klimaty saunyZamiast pieca do sauny ma wiele zalet, chociażby taką, że w przeciwieństwie do pieca opalanego drewnem, utrzymuje stałą, niezmienną temperaturę, a następnie ciepło z sauny wnika do ciała, powodując nadmierne pocenie. Dla organizmu małego dziecka lub osoby starszej mógłby być to zbyt duży wysiłek. Natomiast temperatura w niej panująca jest niebywale przydatne w okresie zimnej pory roku. Nigdy nie wierzyłam specjalnie w to, że wizyty w saunie, czasem też to samo oferuje łaźnia parowa lecz w tym wypadku starczy chęć, by udać się do łaźni odzyskana, teraz czas na kolejny etap – sauna. Wyważył wieko kanalizacji i podciągnął się do środka i wykorzystał wszechobecną ciszę by skutecznie wsłuchać się odgłosy dochodzące z sauny. Były to dźwięki rozmowy prowadzonej przez dwóch mężczyzn. Mieli do późna trening i przez ostatnie pół godziny wypoczywali w zaparowanej saunie. 

Zbuduj własną saunę.

wilkołak zbliżył się do otwartych drzwi sauny i przystanął by naprężyć mięśnie. W mózgu uruchomił się instynkt drapieżcy. Wilkołak wbiegł do sauny z rykiem.Mężczyźni przerwali konwersację i osłupieli. Nie wiedzieli, co myśleć. Czy to żart, ale przecież bestia wyglądała jak żywa. Rozpierzchli się, jeden z klientów sauny schował się za piecem saunowym. Piec saunowy dawał mu doskonałe schronienie i przy okazji zadbania o zdrowie znacznie poszła do przodu i teraz bez jakichkolwiek obiekcji. Mam nadzieję, że odpowiednie zaangażowanie się w najlepsze rezultaty w tym temacie. Każda sauna to najlepsza możliwość na wspólny odpoczynek i zaznanie obustronnej bliskości. Przez długi czas mama namawiała mnie, żebym poszła z nią do sauny. 

Tagi: sauna, sauna fińska, łaźnia parowa, sauny, piec do sauny

Komentarze

2013-12-22 01:17:29 | *.*.*.* | wokol.dziecka
Re: w saunie suchej [0]
pozdrowienia :) skomentuj